Saturday, June 10 event at St. Genevieve: war on the floor "future stars"


[ Follow Ups ] [ Post Followup ] [ Mens Message Forum ] [ FAQ ]

Posted by Pollon on June 03, 2017 at 22:23:14:

BOYS BASKETBALL: War on the Floor “Future Stars” showcase set for Sat., June 10th at St. Genevieve High
Posted on May 3, 2017 by Jack Pollon
War on The Floor “Future Stars”
Saturday, June 10
St. Genevieve High School

west practice wed. june 7 at 5:30 p.m. at pierce college
east practice thur. june 8 at 5:30 p.m. at st. genevieve

waronthefloorbasketball@gmail.com

2018West-Light Uniforms 7 p.m.
2-Taj Regans-Crespi
2-Tre Harrill-Hart
5-Jordan Jones-Oaks Chr.
10-Talin Lewis-Oaks Chr.
10-Devonaire Doutrive-Birmingham
11-Eddy Egun-El Camino Real
11-Kihei Clark-Taft
13-Jordan Starr-Unknown
15-Daisone Hughes-University
20-Daniel Foldes-Newbury Park
21-Luke Webb-Chaminade
22-Michael Feinberg-Sierra Canyon
25-Ben Kaslow-Calabasas
30-Kevin Fassu-Westlake
Head Coach-Charles White

2018East-Dark Uniforms 7 p.m.
0-
1-D.J. McDonald-Alemany
2-Mike Meadows-Campbell Hall
3-Nick Peci-Renaissance Acad.
4-Whitten Dominguez-Hart
12-Dexter Akanno-Valencia
20-Zellie Hudson-San Gabriel Acad.
24-Tyree Winborn-Van Nuys
32-Austin Galuppo-West Ranch
32-Rolands Opalev-Renaissance Acad.
34-Sean Larimore-Paraclete
35-Chris Gayles-Paraclete
Head Coach-Aaron Clitheroe

2019West-Light Uniforms 5:30 p.m.
1-Dennis Flowers, Chaminade
1-K.J. Martin, Unknown
2-Wes Crump, Chaminade
3-Drake London, Moorpark
4-Matt Solomon, Newbury Park
15-Max Cheylov, Calabasas
22-Jordan Berens, Oaks Christian
33-Noah McKenzie, Chatsworth
33-Jesse Bannout, Granada Hills
34-Jayden Trower, Valencia
35-Joseph Calderon, Chatsworth
Head Coach-Charles White

2019East-Dark Uniforms 5:30 p.m.
2-Tyrese Willis, Burbank
4-Bryce Zephir, Oakwood
5-Elijah Scranton, Paraclete
11-Javon Jones, St. Francis
11-Richard Kawakami, Golden Valley
12-Jack Abunassar, Notre Dame
13-Johnny Garnett, Campbell Hall
15-Eman Sertovic, Renaissance Acad.
20-Jonathan Daniels, Paraclete
22-Elias Bell, Paraclete
33-Vytenis Raudonis, Renaissance Acad.
Head Coach-Aaron Clitheroe

Halftime: 3-point shootout, possible dunk contest

Officials: Damon Charlot and Ray Clark

8:15 p.m. game
Ventura County All-Stars
Tyler Brabant, Thousand Oaks
Max Edwards, Simi Valley
Tim Andreolli, Royal
Mikey Davidson, Ventura
Zion Speller, Camarillo
Josh Edwards, Buena
Devon Cole, Buena
Micah Rea, Buena

CALIFORNIAPREPS.COM
Amitai Afenjar, Milken Comm.
Aaron Harouni, Milken Comm.
Ryan Turell, Valley Torah
Darius Henderson, LaSalle
Antwan January, Taft
Tyree Winborn, Van Nuys
Nick Peci, Renaissance Acad.
Rolands Opalev, Renaissance Acad.
Zellie Hudson, San Gabriel Acad.


Follow Ups:



Post a Followup

Name:
E-Mail:

Subject:

Comments:

Optional Link URL:
Link Title:
Optional Image URL:


[ Follow Ups ] [ Post Followup ] [ Mens Message Forum ] [ FAQ ]